13 Mart 2011

2011'in Beklenen Filmleri

2011’in ilk 2,5 ayını geride bırakmışken Oscar galibi ya da adayı filmlerin furyası da geçti sayılır. Artık önümüzdeki filmlere bakabilir ve bu yılın merakla beklenen veya beklenmese de adından söz ettireceğini düşündüğüm filmlerin bazılarına kısaca göz atabiliriz. (Filmin konusu hakkındaki bilgiler basın bültenlerinden alınmıştır)


RED RIDING HOOD
Yönetmen: Catherine Hardwicke
Oyuncular: Amanda Seyfried, Gary oldman, Billy Burke ile Shiloh Fernandez
Konu: Kasabanın en güzel kızı Valerie’nin kalbi yoksul bir yabancı olan Peter’da olmasına rağmen, ailesi onu zengin Henry ile evlendirmek istemektedir. Bunun üzerine Valeri ve Peter birlikte kaçmaya karar verirler. Ancak, kasabayı terk etmeleri için karanlık ormandan geçmeleri gerekmektedir. İki sevgili kaçma planları yaptığı sırada kasaba korkunç bir olayla sarsılır. Valeri’nin kız kardeşi köyü çevreleyen kanalık ormanda kurt adam tarafından vahşice öldürülmüştür. Yıllardır kasaba halkı bu vahşi yaratığın efsanesine inanmakta ve ona her ay hayvan kurban etmektedirler. Ancak, bu sefer bir insan öldüren bu korkunç yaratık sınırlarını aşmıştır. Kasaba halkı intikam ateşiyle, bu yaratığı öldürmelerine yardım etmesi için ünlü bir kurt adam avcısı olan Peder Solomon’u çağırır. Ancak, Peder Solomon’un gelişi beklenmedik sonuçları da ortaya çıkarır; Peder gündüzleri insan formunda olan kurdun aralarından herhangi bir kişi olabileceği uyarısında bulunur.


THE GİRL WHO KİCKED THE HORNET’S NEST
Yönetmen: Daniel Alfredson
Oyuncular: Noomi Rapace, Lena Endre, Annika Hallin ile Michael Nyquist
Konu: Lisbeth Salander kafasında bir kurşunla bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde yatmaktadır. İyileşir iyileşmez de kendisini doğrudan hapse yollayacak, üç cinayetten yargılanacağı duruşmaya götürülecektir. Davasını hayatı pahasına savunan Salander, gazeteci Mikael Blomkvist’in de yardımıyla masumiyetini kanıtlamaya ve kendine acı çektiren sistemin mimarı olan derin devletin sırlarını ortaya çıkarmaya çalışacaktır.

IN A BETTER WORLD
Yönetmen: Susanne Bier
Oyuncular: Mikael Persbrandt, Trine Dyrholm, Ulrich Thomsen ile Markus Rygaard
Konu: Anton Danimarka’nın cennet gibi bir şehrinde oturan ve Afrika göçmen kampındaki işine trenle giden bir doktordur. Bu iki son derece farklı dünya o ve ailesini, intikamla bağışlama arasında zor seçimlere iten anlaşmazlıklarla karşı karşıya bırakır. İki oğulları olan Anton ve karısı Marianne, ayrı yaşıyorlardır. Büyük oğulları on yaşındaki Elias, okulda serserilerce rahatsız edilir. Bu durum, babası Claus’la Londra’dan taşınan yeni çocuk  Christian’ın onu korumasıyla son bulur. Christian’ın annesi kansere karşı savaşını kaybetmiştir ve Christian onun ölümünden fazlasıyla üzgündür. Elias ve Christian kısa zamanda sıkı bağlar kurarlar. Ama Christian Elias’ı trajik sonuçları olan bir intikam olayına karıştırınca dostlukları test edilir ve hayatlar tehlikeye atılır. Sonuçta insani duyguların, acıların ve empatinin karmaşıklığıyla başa çıkmalarına yardım etmek ailelerine düşer.
SOMEWHERE
Yönetmen: Sofia Coppola
Oyuncular: Stephen Dorff, Chris Pontius, Erin Wasson, Alexandra Williams
Konu: Sofia Coppola’nın son filmi, çılgın ama mutsuz bir hayat süren bir Hollywood yıldızının günün birinde 11 yaşındaki kızı tarafından ziyaret edilmesiyle gelişen olayları anlatıyor.YOU’LL MEET A TALL DARK STRANGER
Yönetmen: Woody Allen
Oyuncular: Antonio Banderas, Josh Brolin, Anthony Hopkins, Gemma Jones, Freida Pinto, Naomi Watts
Konu: Woody Allen “You Will Meet a Tall Dark Stranger” ile iki evli çiftin hayatlarına çeviriyor kamerasını... Alfie (Anthony Hopkins) ve Helena (Gemma Jones), kızları Sally (Naomi Watts) ve kocası Roy (Josh Brolin) ve onların tutkuları, zaafları endişeleri, hayatlarını etkileyecek sıkıntılarını anlatıyor. Alfie, Helena’yı kaybolan gençliğini bulmak adına terk eder ve kendisinden oldukça genç bir kadın olan Charmaine (Lucy Punch) ile evlenmeye karar verir. Helena ise hayatını şarlatan bir falcının sözlerine göre yönlendirmeye başlamıştır.
Mutluluğu evliliğinde yakalayamayan Sally çalıştığı sanat galerisindeki yakışıklı patronu Greg (Antonio Banderas)’e aşık olmuştur. Kocası Roy ise heyecan içinde son yazdığı romanına yayınevinden cevap beklemektedir. Fakat karşı pencereden kendisine bakan gizemli bir çift göz Roy’u hayatının aşkı Dia’yı (Freida Pinto) bulduğuna inandıracaktır.

LIMITLESS
Yönetmen: Neil Burger
Oyuncular:  Robert De Niro, Bradley Cooper, Abbie Cornish, Anna Friel
Konu: Eddie perişan halde yaşan, başarısız New Yorklu bir yazardır. Ancak günün birinde eski bir arkadaşıyla karşılaşmasıyla tüm hayatı değişir. Arkadaşı onu beynin tüm kapasitesini kullanmasını sağlayacak bir ilaçla tanışır. Böylece Eddie kendisinin kusursuz bir versiyonuna dönüşür. Hap sayesinde paraya, akla, çekiciliğe sahip olur. Fakat Eddie kısa bir süre sonra sonsuz güce bedelsiz sahip olunamayacağını anlar…


PIRATES OF THE CARIBBEAN: ON STRANGER TIDES
        Yönetmen: Rob Marshall
Oyuncular: Johnny Depp , Penélope Cruz, Ian McShane, Geoffrey Rush, Óscar Jaenada , Kevin McNally , Stephen Graham , Sam Claflin 
Konu: Jack Sparrow’un yolu geçmişinden gelen bir kadınla kesişir. Jack hem aralarındakinin bir aşk olup olmadığından, hem de kadının efsanevi Gençlik Çeşmesi’ni bulmak için kendisini kullanan acımasız bir sahtekar olup olmadığından emin olamaz. Kadın onu korkunç korsan Karasakal’ın gemisi Kraliçe Anne’in İntikamı’na binmeye zorlayınca, Jack kendini Karasakal’dan mı yoksa geçmişinden gelen bu kadından mı daha fazla korktuğunu bilmediği beklenmedik bir maceranın içinde bulur.


        HEREAFTER
Yönetmen: Clint Eastwood
Oyuncular: Matt Damon, Cécile de France, George McLaren ve Frankie McLaren, Bryce Dallas Howard
Konu: “Hereafter/Öteki Dünya” ölümlülüğün farklı şekillerde etkisini yaşayan üç kişinin hikayesini anlatıyor. George yaşam ötesiyle özel bir bağı olan Amerikalı bir işçidir. Dünyanın diğer ucunda, Fransız gazeteci Marie gerçekliğini sarsan bir ölümden dönme deneyimi yaşamıştır. Londra’daki küçük öğrenci Marcus ise en yakın olduğu kişiyi kaybettiği için umutsuzca bazı cevaplara ihtiyaç duymaktadır. Her biri gerçeğin peşindeyken hayatları kesişecek, ve yaşamdan sonra neyin olduğuna dair inandıkları (ya da inanmak zorunda oldukları) şey sonsuza dek değişecektir.CONVICTION
Yönetmen: Tony Goldwyn
Oyuncular: Hilary Swank, Sam Rockwell, Minnie Driver, Melissa Leo, Peter Gallagher, Juliette Lewis
Konu: Güzel oyuncu Swank’in avukat olarak geri dönüş yaptığı film, bir kız kardeşin erkek kardeşine duyduğu sarsılmaz bağlılığı konu ediniyor. Swank‘ın canlandırdığı Betty Anne Waters‘ın abisi Kenny, 1983’de cinayetten ömür boyu hapse mahkûm edilince, iki çocuk annesi Massachusetts’li bir kadın olan başkahramanımız, ömrünü, abisinin masum olduğunu ispat etmeye adıyor. Bunun için sırasıyla lise, kolej ve son olarak da hukuk eğitimi alarak 18 yıl sürecek bir mücadeleye girişiyor…


YERALTI
Yönetmen: Zeki Demirkubuz
Oyuncular: Engin Günaydın, Sırrı Süreyya Önder, Ufuk Bayraktar, Sarp Apak, Nihal Yalçın, Serhat Tutumluer
Konu: Esin kaynağı Dostoyevski’nin Yeraltından Notlar adlı eseri olan filmde, Ankara’da yalnız yaşayan memur Muharrem’in iç dünyasını anlatılıyor.
HUGO CABRET
Yönetmen: Martin Scorsese
Oyuncular: Jude Law, Ray Winstone, Christopher Lee, Frances de la Tour, Richard Griffiths, Ben Kingsley, Sacha Baron Cohen, Asa Butterfield, Chloe Moretz ve Helen McCrory
Konu: Film, Paris tren istasyonunun duvarları arasında yaşayan ve saatlerden sorumlu olan kimsesiz bir çocuğun, bir gün saati tamir etmeye teşebbüs etmesiyle yaşadığı gizemli macerayı anlatıyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...